2S Media Sp. z o.o.

Marii Konopnickiej 6
00-491, Warszawa
E-mail: 2smedia@2smedia.pl
Tel. 602133288
NIP: 525-23-37-575

Polteka, Latająca Zośka, Peteca HIT 2014

Barwy Narodowe
9.9
PLN
Polteka, Latająca Zośka, Peteca HIT 2014
Polteka, Latająca Zośka, Peteca HIT 2014
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka:
5 dni
Cena: 9,90 zł
Cena netto: 8,05 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

226

Producent:
-
Opis

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, jaka dyscyplina sportu będzie hitem sezonu 2014, bez zająknięcia odpowiadamy: Polteca. Sport ten pochodzi z gorącej Brazylii. Opiera się na odbijaniu dłońmi lotki. Polteca jest znana również pod nazwą Peteca lub Volleybird. Pierwsze wykonanie Polteci było bardzo prymitywne – owinięty w liść kamień, związywano kłosem zboża.

Dziś Polteca znacznie różni się od swojego prototypu. Składa się z podstawy w postaci wypełnionego worka ze skóry lub warstwowej podkładki gumowej. Do podłoża przymocowana jest lotka, którą zazwyczaj wykonuje się z piór.

 

Co jest celem gry w Polteca? To zależy od jej rodzaju !

Polteca Freestyle

Można grać samemu, z przyjaciółmi lub tylko z jednym przeciwnikiem ustawiając się w kółku i odbijając Poltece różnymi częściami ciała jak najdłużej się da!

Mecz Polteci

Gracz musi przerzucić ręką lotkę ponad siatkę tak, aby trafiła w obręb pola po drugiej stronie. Lotka może być uderzona tylko raz po każdej stronie siatki. O zwycięstwie decyduje oczywiście liczba punktów – kto pierwszy zdobędzie 12 punktów wygrywa seta. 3 sety to wygrany mecz. I co ciekawe, rozgrywka nie może trwać dłużej niż 20 min. Jeżeli żadna ze stron nie zdobędzie wymaganych punktów, wygrywa drużyna z największą ilością punktów.

Z niecierpliwością oczekujemy polskiej premiery dyscypliny, która łączy pokolenia, przynosi wiele radości ze spędzania wolnych chwil z przyjaciółmi.

Opinie o produkcie (0)

Paczkomaty InPost
Sklep internetowy Shoper.pl